رنگ سوله چیست؟

آستری آلکید زینک کرومات

آستری الکیدی زینک کرومات به عنوان آستری ضد خوردگی کاربرد وسیعی برای سازه های فلزی دارد که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات در این رنگ می باشد که باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوی ورطوبت گردیده است. . معمولاً این آستری توسط قلم مو روی سطح کار اعمال می شود که باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگی و مقاومت خوبی را در مقابل عوامل خورنده ایجاد می کند. همچنین در مواردی که سطح فلز کاملاً تمیز نگردیده باشد ، استفاده از قلم مو باعث ایجاد چسبندگی بهتری می شود این آستری به عنوان لایه اول یا لایه میانی بر روی آستری مناسب اعمال می گردد به خصوص در محیط هایی که گازهای سولفورو وجود دارد استفاده بیشتری نسبت به آستری اکسید سرب ( سرنج ) دارند.

این آستری برای حفاظت سازه های فولادی در برابر عوامل خورنده موجود در محیط های دریایی و یا صنعتی به کار می روند و دارای چسبندگی مطلوبی حتی بر روی سطوح تمیز شده با ابزار آلات دستی می باشد لازم به ذکر است که این آستری برای حفاظت سازه هایغوطه ور در آب مناسب نمی باشد .آستری الکیدی زینک کرومات به علت دارا بودن پیگمنت ضد خوردگی زینک کرومات که زرد میباشد محدویت فام داشته وسمی نیز می باشد.

آستری آلکید زینک فسفات

آستری الکیدی زینک فسفات به عنوان آستری ضد خوردگی کاربرد وسیعی برای سازه های فلزی دارد که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضد خوردگی فسفات روی در این رنگ می باشد که باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوی و رطوبت گردیده است . معمولاً این آستری توسط قلم مو روی سطح کار اعمال می شود که باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگی و مقاومت خوبی را در مقابل عوامل خورنده ایجاد می کند . همچنین در مواردی که سطح فلز کاملاً تمیز نگردیده باشد، استفاده از قلم مو باعث ایجاد چسبندگی بهتری می شود . معمولاً این آستری به عنوان لایه اول یا لایه میانی بر روی آستری مناسب اعمال می گردد . این آستری به خصوص در محیط هایی که گازهای سولفورو وجود دارد استفاده بیشتری نسبت به آستری اکسید سرب ( سرنج ) دارند.

رنگ رویه آلکیدی براق

رنگ رویه براق الکیدی بر پایه رزین های الکیدی می باشد و از براقیت بالا و ثبات رنگ مناسب برخوردار می باشد . این رنگ رویه بر روی آسترهای الکیدی زینک فسفات یا سرنجی یا اکسید آهن به عنوان رنگ رویه اعمال می شود. این رنگ در فام های متفاوتی قابل ارائه است و دارای جنبه تزئینی و حفاظتی می باشد و مقاومت خو بی در مقابل نور خورشید و محیط های اسیدی ضعیف دارد . این رنگ قابل ارائه بر پایه رزین های الکیدی با سرعت خشک شدن متفاوت می باشد. موارد مصرف: این رنگ را می توان جهت اعمال بر روی سطوح فلزی ، چوبی ، بتونی و گچی استفاده کرد و همچنین برای مصارف ساختمانی بسیار مناسب می باشد . این رنگ به وسیله قلم مو ، غلطک و اسپری هوا اعمال می گردد. رنگ رویه براق الکیدی قابل استفاده در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی می باشد و می توان از آن جهت پوشش ماشین آلات ، تأسیسات فولادی ، اسکلت های فلزی و لوازم خانگی و اداری در شرایط آب و هوایی معمولی استفاده کرد. بیشترین موارد استفاده از این رنگ در رنگ آمیزی سطوح گچی و در و پنجره های ساختمان ها می باشد.

رنگ رویه آلکیدی مات

رنگ آلکیدی مات بر پایه رزین آلکید ساخته شده است و از خصوصیات مهم آن ثبات رنگ و سریع خشک بودن آن می باشد . این رنگ را می توان جهت اعمال بر روی سطوح چوبی ، فلزی ، گچی و بتونی استفاده نمود این رنگ به وسیله قلم مو ، اسپری هوا و غلطک قابل اعمال می باشد . رنگ آلکیدی مات مقاومت بسیار خوبی در مقابل نور خورشید و محیط های اسیدی ضعیف داشته و قدرت پوششی مناسبی نیز دارد. این رنگ در فام های متنوع قابل ارائه است و به عنوان آستری رنگ آلکیدی براق نیز قابل استفاده می باشد. رنگ آلکیدی مات دارای مصارف ساختمانی است و جهت محیط های صنعتی و نیمه صنعتی نیز مناسب می باشد . این رنگ برای پوشش ماشین آلات ، تأسیسات فولادی ، اسکلت های فلزی ، لوازم خانگی و اداری در شرایط جوی معمولی نیز کاربرد دارد . همچنین این رنگ به عنوان رنگ رویه برای سطوح گچی ، در و پنجره های ساختمان ها استفاده می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 14 =